صفحه اصلی / تکنولوژی / تایپ و ترجمه / نکاتی برای چکیده نویسی پایان نامه

نکاتی برای چکیده نویسی پایان نامه

نکاتی برای چکیده نویسی پایان نامه

۱٫ هدف

هدف از چکیده این است که محتوای پایان نامه شما را به صورت سیستماتیک و فرمولی خلاصه کند. چکیده پایان نامه به عنوان خلاصه ای برای کل قطعه عمل می کند. این نشان می دهد که آیا خواندن آن ارزش دارد یا خیر. هنگام نوشتن چکیده خود این هدف را در نظر داشته باشید.

۲٫ طول

به طور معمول یک چکیده نباید از یک صفحه متن بیشتر شود، اما بررسی مشخصات دپارتمان برای اطمینان از مطابقت چکیده شما با الزامات ضروری است. فراتر رفتن از محدودیت های بیان شده در طول، یک شکست جدی است که نشان دهنده عدم درک در مورد هدف یک چکیده است.

۳٫ پرهیز از پرحرفی

بزرگترین چالش در نوشتن چکیده پایان نامه حفظ تمرکز و تجاوز نکردن از تعداد کلمات است. بنابراین در اینجا لازم است از زبان بیهوده و غیرضروری پرهیز شود. آن را ساده، واضح و مطابق با مشخصات نگه دارید.

۴٫ دقت

چکیده باید نمایانگر کل پایان نامه باشد، نه فقط عناصر خاصی از آن. اهداف، ادبیات بررسی شده، روش شناسی، تحلیل و نتیجه گیری: همه باید در چکیده خلاصه شوند. به یاد داشته باشید که از چکیده ها برای آگاه کردن خواننده از آنچه می خواهند بخوانند استفاده می شود، بنابراین شگفتی های زیادی را ترک نکنید.

۵٫ اصطلاحات

گنجاندن اصطلاحات کلیدی – هم عمومی و هم خاص برای حوزه موضوعی شما – ابزاری را برای مرور دانشگاهیان تحقیقاتی برای شناسایی ماهیت و هدف پایان نامه شما به عنوان یک کل فراهم می کند.

۶٫ اختیار

با ایجاد یک صدای آکادمیک معتبر در اوایل چکیده، لحن پایان نامه خود را تنظیم کنید. راحتی خود را با ثبت نام دانشگاهی نشان دهید تا این تصور را ایجاد کنید که کار شما حرفه ای و معتبر است.

۷٫ فروشندگی

روشی نسبتاً نادرست برای فکر کردن در مورد هدف انتزاعی شما، شاید، اما با این وجود مفید است. دانشگاهیان چکیده شما را می خوانند تا تصمیم بگیرند که آیا پایان نامه شما به عنوان یک کل احتمالاً برای آنها مفید است یا خیر. اهمیت تحقیق خود را نشان دهید و بر سختی روش های خود تأکید کنید.

۸٫ تعادل

همانطور که پایان نامه به عنوان یک کل باید سهم مناسبی از فضای بین فصل های مختلف را حفظ کند، چکیده نیز باید این تعادل را منعکس کند. به معیارهای علامت گذاری نگاه کنید تا ببینید کدام جنبه ها دارای چند نمره هستند و چکیده پایان نامه خود را به طور مناسب سازماندهی کنید.

۹٫ وضوح بیان

همانطور که قبلاً ذکر شد، چکیده ها به سبک نوشتاری مختصر نیاز دارند تا تعداد کلمات کم باشد. در جمع بندی چنین حجم وسیعی از مطالب، به خطر ابهام و عدم وضوح نیز توجه داشته باشید. مطمئن شوید که چکیده برای یک فرد غیرمعمول باهوش کاملاً نامفهوم نیست.

۱۰٫ با مطالب منتشر شده مشورت کنید

مانند بسیاری از جنبه های نگارش پایان نامه، مدل ها و الگوهای مفیدی را می توان در مطالب منتشر شده مشابه یافت. پایان نامه های منتشر شده را بخوانید و با نحوه نگارش چکیده های خوب آشنا شوید.

 

تایپ فوری

تایپ فرمول

تایپ کتاب 

تایپ ارزان

برای سفارش تایپ و ترجمه به سایت موسسه هیدیکا مراجعه فرمایید

درباره takin

این مطالب را نیز ببینید!

چگونه یک چکیده پایان نامه جذاب بنویسیم

چگونه یک چکیده پایان نامه جذاب بنویسیم   از کجا شروع می کنی؟ یک چکیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.