صفحه اصلی / تکنولوژی / تایپ و ترجمه / ۱۰ اشتباهی که در نوشتن پایان نامه باید اجتناب کرد

۱۰ اشتباهی که در نوشتن پایان نامه باید اجتناب کرد

۱۰ اشتباهی که در نوشتن پایان نامه باید اجتناب کرد

۱٫ سطحی نگری

هر نوشته طولانی‌تری مانند پایان‌نامه طبیعتاً به تحلیل عمیق‌تری نسبت به مقالات کارشناسی و کارشناسی ارشد نیاز دارد. سؤالات پژوهشی کم‌اهمیت، کم‌اهمیت یا کم عمق، عمق بحث را ایجاد نمی‌کنند و در نتیجه امتیازی را که می‌توانید انتظار داشته باشید را محدود کنید.

۲٫ خسته کننده

یک موضوع یا مجموعه ای از مضامین غیر جالب، پایان نامه شما را از دو جهت به خطر می اندازد: عدم علاقه شما به هنگام تحقیق و نوشتن قطعه، شتاب و اشتیاق را از بین می برد، و پایان نامه پایانی خسته کننده، خواننده را درگیر نمی کند.

۳٫ عدم تعادل

تعادل مناسب را بین فصول مختلف در پایان نامه خود پیدا کنید تا به بهترین نحو کار کنید و تمام الزامات را برآورده کنید. معیارهای علامت گذاری سرنخ هایی را در مورد وزن نسبی مناسب برای ارائه روش شناسی، تجزیه و تحلیل، نتیجه گیری و غیره ارائه می دهند.

۴٫ خیلی دیر شروع کردن

اکثر پایان نامه ها به تعداد کلمات بیش از ۱۰۰۰۰ نیاز دارند و همیشه باید چندین پیش نویس را برای اطمینان از کیفیت بررسی کنند. بنابراین نمی توان در مرحله نگارش پایان نامه عجله کرد و همچنان انتظار داشت که نمره بالایی کسب شود.

۵٫ خیلی زود شروع کنید

این نکته با اولین نکته در این لیست مرتبط است، به این معنی که شروع مرحله نوشتن پایان نامه شما خیلی زود به این معنی است که شما برای نوشتن در مورد آن خیلی کم دارید. به طور کامل تحقیق کنید و شاید به همان اندازه مهم، ارزش انکوباسیون طولانی و آهسته افکار را در یافتن بینش های تحلیلی تازه تشخیص دهید.

۶٫ مماس ها

تمرکز و ارتباط دو مورد از مهمترین ویژگی هایی است که کار شما باید نشان دهد. طول یک پایان نامه به طور بالقوه می تواند شما را در معرض خطر فرورفتن در موضوعات غیر ضروری و از دست دادن درک خود از اهدافی که باعث ایجاد مقاله شما می شود، قرار دهد. اطلاعات زمینه ای و زمینه ای خوب است، اما مماس های وحشی خوب نیستند.

۷٫ عدم انسجام

حتی مطالب متمرکز و سنجیده می تواند با سازماندهی ضعیف و فقدان ساختار کاهش یابد. از عناوین فرعی استفاده کنید و هدف و دامنه هر فصل را درک کنید تا از پیشرفت منطقی و واضح ایده ها و روابط معنی دار بین قسمت های متن اطمینان حاصل کنید.

۸٫ فقدان حرفه ای بودن

ارجاع سیستماتیک، استفاده از تمام وسایل جانبی مناسب مانند ضمیمه ها، تقدیرنامه ها و صفحات مطالب: این جنبه ها را جدی بگیرید تا رویکرد حرفه ای و سخت کوش خود را به مطالعات خود نشان دهید. نگرش سرسختانه به این جنبه ها اعتبار شما را به عنوان یک محقق از بین می برد.

۹٫ ابهام

حتی کسانی که مدت هاست اشتباهات اساسی در زبان را پشت سر گذاشته اند، می توانند در بیان درست خود از طریق نوشتن با مشکلاتی مواجه شوند. از عبارات مبهم یا نامطمئن، زبان محاوره ای و ساختار ضعیف جمله خودداری کنید.

۱۰٫ سرقت ادبی

اکنون دانشگاه ها از نرم افزارهای پیچیده ضد سرقت ادبی به عنوان یک امر طبیعی استفاده می کنند. نیازی به گفتن نیست که هرگز نباید عمداً کار شخص دیگری را به عنوان کار خود واگذار کنید، اما به یاد داشته باشید که اشتباهات بی‌گناه در ارجاع و نسبت دادن ایده‌ها به همین معناست. برای راهنمایی و مشاوره بیشتر با خدمات نگارش پایان نامه hidika  مشورت کنید.

تایپ فوری

تایپ کتاب 

تایپ ارزان

طراحی لوگو

برای سفارش تایپ و ترجمه به سایت موسسه هیدیکا مراجعه فرمایید

درباره takin

این مطالب را نیز ببینید!

چگونه یک چکیده پایان نامه جذاب بنویسیم

چگونه یک چکیده پایان نامه جذاب بنویسیم   از کجا شروع می کنی؟ یک چکیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.