صفحه اصلی / تکنولوژی / تایپ و ترجمه / ۱۱ راه حل سریع برای بازگرداندن پایان نامه خود به مسیر

۱۱ راه حل سریع برای بازگرداندن پایان نامه خود به مسیر

۱۱ راه حل سریع برای بازگرداندن پایان نامه خود به مسیر

 

مبارزه با پایان نامه می تواند در هر مرحله از فرآیند شروع شود. از اولین نقاطی که در آن شما فقط در تلاش برای ایجاد یک ایده قابل اجرا هستید، تا پایانی که ممکن است جدول زمانی یا مسائل مشاور وجود داشته باشد.

اگر احساس می کنید در حال مبارزه هستید، تنها نیستید.

از آنجایی که ممکن است موقعیت برای شما منحصر به فرد باشد، حقیقت موضوع این است که اینطور نیست. شما یکی از صدها هزار دانش آموزی هستید که طی یک پروسه چند صد ساله تحمل کرده اند و در نهایت پیروز شده اند.

بنابراین، مطمئن باشید که هرگونه کشمکش یا دشواری کاملاً طبیعی است و به احتمال زیاد غیرقابل عبور نیست. هدف شما برای رسیدن به پایان نامه مطمئناً قابل دستیابی است.

یک کتاب وجود دارد که باید در قفسه خود داشته باشید و باید آن را بخوانید. اومبرتو اکو “چگونه یک پایان نامه بنویسیم” (MIT Press، ۲۰۱۵) ، در ابتدا در اواخر دهه ۷۰ برای دانشجویان ایتالیایی اش منتشر شد، و اکثر تحلیل ها و توصیه های او امروز صادق هستند.

در اصل، این یک راهنمای در مورد چگونگی مولد بودن و تولید حجم وسیعی از نوشته های پژوهشی است، و حاوی بسیاری از توصیه های واقعا صحیح و مفید است.

“کمک! من تازه پایان نامه ام را شروع کرده ام و در حال حاضر گیر کرده ام.”

از آنجایی که ممکن است محصول نهایی سنگین و عمیق به نظر برسد، ماهیت پایان نامه بسیار ساده است: پاسخی به یک سوال.

نویسندگان پایان نامه اغلب بر سر یک بلوک تصادف می کنند. آنها سعی می کنند پاسخی بیابند بدون اینکه ابتدا از خود بپرسند واقعاً به چه سؤالی پاسخ می دهند.

یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌ها در فیزیک نتیجه یک سؤال بسیار ساده بود که تقریباً شبیه کودکان بود: “اگر نور در کنار آن بدوم چه شکلی می‌شود؟” برای کسانی که علاقه مند هستند، آزمایش فکری انیشتین در مورد تعقیب پرتو نور را مطالعه کنند .

برای بسیاری، مشکلی با پایان نامه به وجود می آید، زیرا پس از عادت کردن، طی چندین سال تحصیلات قبلی، به «تفک کردن» و بازگرداندن اطلاعات، ناگهان و تا حد زیادی – اگر نگوییم کاملاً – احساس می کنید که انتظار می رود چیز اصلی بگویید.

سعی کنید بیانیه پایان نامه خود را بر روی آن ورق بزنید و آن را به عنوان یک سوال ببینید. بیانیه پایان نامه چیست جز سؤالی که به یک اعلامیه تبدیل شده است؟

بنابراین برای جمع بندی، اولین گام در مراحل اولیه پایان نامه شما واقعاً باید شناسایی یک سؤال تحقیق باشد.

در واقع، برای برخی از مشاوران این اولین چیزی است که می خواهند ببینند. نه، “در مورد چه چیزی می خواهید صحبت کنید؟” یا “بیانیه پایان نامه شما چیست؟” اما سوال تحقیقی شما چیست؟ چه چیزی را می خواهید پاسخ دهید؟

اگر نمی دانید از کجا شروع کنید چه باید بکنید

یکی از ساده ترین راه ها برای شروع، خواندن ساده است .

استادی که می شناسیم اغلب این را به عنوان راهی ساده برای به جریان انداختن ایده ها توصیه می کند. او از شاگردانش می خواست که ده ها مقاله از جدیدترین مقاله های مربوط به یک موضوع خاص را بخوانند.

توجه داشته باشید که موضوعات گسترده ای نیستند، مانند دوازده مقاله اخیر در مورد شکسپیر یا جهانی شدن، اما متمرکزتر هستند، مانند “شکسپیر و سفر” یا “جهانی سازی و آموزش”.

آنچه در مورد خواندن به این روش به ویژه مفید است این است که بیشتر مقالات بخشی از یک رشته بحث آکادمیک هستند، و به همین دلیل تحقیقات قبلی را به نحوی ذکر کرده و توضیح خواهند داد.

با خواندن چنین مقالاتی، ایده ای در مورد آنچه که در حوزه مورد علاقه شما مطرح شده است و در حال انجام است و مسائل مهم و حیاتی به دست خواهید آورد. معمولاً، پس از چند مقاله، برخی ایده‌های خشن و تمرکز شروع به ظهور می‌کنند.

اگر چیزی برای گفتن ندارید چه باید بکنید

شاید یک ایده کلی پیدا کرده باشید، آن «سوال»، اما هنوز چیزی برای صحبت کردن در مورد آن بی نیاز شده اید. در این مرحله، شما اطلاعات یا مواد لازم برای انجام پایان نامه را ندارید. پاسخ بسیار ساده است: شما باید تحقیق کنید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که تحقیق چیست؟ چرا آنجا-‘؟ چرا فقط به آن “جستجو” نمی گویند؟ این مرحله از شما می‌خواهد که بارها و بارها به دنبال الگوها، مضامین، استدلال‌ها باشید… شما به کارهای دیگران نگاه می‌کنید تا ببینید چه چیزهایی اشتباه و درست دارند، که امکان بحث و گفتگوهای فراوان را فراهم می‌کند.

از غرایز خود پیروی کنید

نه اینکه این روند بیش از حد عرفانی به نظر برسد، اما در این مرحله از حرفه آکادمیک شما باید به آنچه می خوانید واکنشی جدی داشته باشید.

یک ایده یا یک متن قابل توجه باید آنتن های دانشگاهی شما را وادار به نشستن و توجه کند، بدون اینکه لزوماً حتی دلیل آن را بدانید. شاید به دلایلی این تصور برای شما جالب باشد که آنچه را که خواندید جالب بود. منظور ما از “غرایز” این “دلیل” است.

در واقع، مطالعات نشان داده‌اند که می‌توانید تا ۹۰ درصد از مواقع اعتماد به روده‌هایتان درست عمل کنید .

ما بسیاری از دانشگاهیان را می شناسیم و این روند برای آنها تقریباً یکسان است – چیزی به دلایلی توجه آنها را به خود جلب می کند. در حین انجام تحقیقات خود – خواندن، خواندن و خواندن – همیشه باید به این موارد توجه کنید که چشم شما را جلب می کند.

همه چیز را بنویسید (تایپ نکنید).

اکنون زمان خوبی به نظر می رسد که به شما بگوییم که اینجا در Oxbridge Essays HQ، ما طرفداران بزرگ کارت شاخص هستیم.

وقتی می گوییم چند کتاب یا مقاله چاپ شده و نیم پشته کارت های فهرست برای یادداشت کردن یادداشت ها و ایده ها تنها چیزی است که برای شروع به کار نیاز دارید، شوخی نمی کنیم.

دسته بندی و جابجایی کارت های فهرست آسان تر از یک نوت بوک و چیدمان آسان تر از صفحه نمایش کامپیوتر است. در واقع، خارج از تحقیق و گردآوری مواد که دسترسی به اینترنت برای آنها حیاتی است، برای اولین مراحل پایان نامه، نوشتن کارت فهرست فروتن ممکن است تنها چیزی باشد که نیاز دارید. بعد از اینکه یک پشته با اندازه خوب از کارت های شاخص ایجاد کردید، یک الگو (اگرچه شاید الگو نباشد) باید شروع به توسعه کند .

و به خاطر همه چیز مقدس و عزیز، همه چیز را بنویس ! حتی با کوچکترین جزئیات به حافظه خود اعتماد نکنید زیرا چیزی بدتر از ساعت ها صرف تلاش برای به یاد آوردن جایی است که چیزی را دیدید که می توانست مفید باشد و هرگز آن را پیدا نکنید.

 

“ارغ! من در اواسط پایان نامه ام هستم و ناگهان تمام شده ام.”

یک جمله معروف وجود دارد؛ احتمالاً می دانید: “هرگز روزی بدون خط” نیست.

شما هرگز نباید یک روز را بدون نوشتن چیزی یا بازنویسی چیزی بگذرانید.

اگر تصور کار کردن هر روز روی پایان نامه شما را پر از ترس می کند، این را در نظر بگیرید: یک پایان نامه، همانطور که قبلاً پیشنهاد کردیم. صرفا نوعی کار است در زندگی، دلایل خوبی برای سرکار نرفتن وجود دارد، و به همین دلیل باید دلایل کمی وجود داشته باشد که به این معنی باشد که روی پایان نامه خود کار نکنید.

سعی کنید از روش‌هایی مانند تکنیک پومودورو استفاده کنید تا به شما کمک کند کار مولدتری داشته باشید.

بعضی روزها همیشه بهتر از روزهای دیگر خواهند بود و بعضی روزها کم و بیش شور و شوق را احساس خواهید کرد. اما خودتان را فریب ندهید که فکر کنید «احساس» شما نسبت به کارتان در یک روز خاص ممکن است کاری را که تولید می کنید بهتر یا بدتر کند.

در نهایت، کیفیت کار شما باید ناشی از عادات خوبی باشد که در خود پرورش داده اید. کار کردن هر روز روی پایان نامه خود را به یکی از عادت های خوب خود تبدیل کنید.

اگر احساس می کنید به بن بست رسیده اید چه باید بکنید

ممکن است این چیزی نباشد که شما می خواهید بشنوید، اما حتی اگر در حال تلاش هستید، باید هر روز از جمله آخر هفته ها کار کنید.

و سعی کنید تعطیلاتی را رزرو نکنید که به این معنی است که در حین انجام پایان نامه خود از رایانه خود دور می شوید – یا وسوسه می شوید که باشید. این احتمال وجود دارد که حداقل یک بار مجبور شوید مرخصی بگیرید (مثلاً بیماری یا سوگواری خانوادگی)، بنابراین اگر هر روز کار می کنید، به شما کمک می کند در مسیر درست خود باقی بمانید. بالا بیا

و کار، کار می آورد . اگر همین دیروز کار را ترک کرده باشید، خیلی راحت تر می توانید از جایی که آخرین بار آن را ترک کرده اید ادامه دهید. اما تلاش برای انجام این کار زمانی که یک هفته یا حتی چند روز کار نکرده اید، می تواند کار سختی باشد.

برخی از مردم از بلاک نویسنده شکایت می کنند، اما این به ما نمی رسد. اولا، شما اولیس نمی نویسید . دوم، و مهمتر از آن، همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد. آیا همه چیز را در رشته خود خوانده اید؟ کتابشناسی خود را به روز کردید؟ یادداشت های خود را بخوانید؟

البته گاهی اوقات ممکن است گیر بیفتید. ممکن است مواقعی پیش بیاید که پاراگراف ها یا بخش ها با هم همکاری نکنند. این غیر معمول نیست و ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد تا بفهمیم مشکل چیست.

وقتی از این طریق به بن‌بست می‌رسید، می‌توان به دو چیز فکر کرد: آیا لازم است و اگر چنین است، آیا درست است؟ اگر نه لازم است و نه درست، می‌توان و احتمالاً باید حذف شود.

شما باید به خصوص در مراحل اولیه پایان نامه خود عادت کنید که بخش هایی از کار را که متناسب با پایان نامه شما نیستند یا عدالت را انجام می دهند، تنظیم کنید. از بی رحم بودن نترسید. فقط بی سر و صدا متن توهین آمیز را به یک فایل اسکرپ منتقل کنید (آن را به طور کامل حذف نکنید) و ادامه دهید. شاید بعداً معنی بیشتری پیدا کند.

اگر کمک کند، یکی از دانشگاهیان که در این پست وبلاگ مشارکت داشته است، برای پایان نامه ۱۰۰۰۰۰ کلمه ای خود، یک فایل از ۴۰۰۰۰ ضایعات بی فایده داشت.

اگر عقب افتادید چه باید کرد

نه برای تکان دادن انگشت، اما اگر به خوبی برنامه ریزی کرده بودید و هر روز کار می کردید، این جمله هرگز نباید با آن ارتباط برقرار کنید.

اما، متاسفانه، گاهی اوقات این اتفاق می افتد. زمان می تواند به طور قابل ملاحظه ای شکننده باشد و رویدادهای غیرمنتظره زندگی می توانند آنچه را که احتمالاً روی کاغذ خوب و قابل انجام به نظر می رسید خراب کنند. عقب‌نشینی به معنای شکست شما نیست، و همچنین به معنای شکست شما نیست. با این حال، ممکن است به این معنی باشد که شما باید رویکرد متفاوتی داشته باشید.

هر زمان که مشکل جدی دارید که توانایی شما را برای تکمیل پایان نامه به خطر می اندازد، اولین جایی که باید مراجعه کنید مشاور شما برای بحث در مورد گزینه ها است. همچنین در بسیاری از دانشگاه ها خدمات راهنمایی وجود دارد.

اگر عقب افتاده اید، باید صادقانه ارزیابی کنید که وضعیت چقدر بد است. آیا این چیزی است که مثلاً با صرف چند ساعت اضافی در روز می توان آن را حل کرد؟ اضافه کردن یک نیم روز در تعطیلات آخر هفته؟ هیچ یک از این موقعیت ها غیر معمول نیستند. یا ممکن است نیاز به پسوند داشته باشید؟ اگر مقدار زمان به اندازه کافی جدی است که آن را به سطح اداری برساند، هم با خودتان و هم با شخصی که با او صحبت می کنید صادق و صریح باشید.

“اگر عقب افتاده اید، باید صادقانه ارزیابی
کنید که وضعیت چقدر بد است.
هم با خودتان و هم با شخصی که با او صحبت می کنید صادق و صریح باشید.”

یکی از کاربردی ترین راه ها برای جلوگیری از عقب افتادن این است که اجازه ندهید برخی از چیزهای کوچکتر از شما دور شوند. خواندن، یادداشت برداری، جمع آوری داده ها و کتاب شناسی همه می توانند کارهای خسته کننده ای باشند که برای یک روز دیگر باقی می مانند.

اما نشستن برای خواندن هزاران صفحه در یک ماراتن بی فایده است. بهترین توصیه این است که “هر روز کمی بخوان، کمی بنویس”.

ریاضی در اینجا به نفع شماست. خواندن هر روز یک مقاله یا چند فصل باعث ایجاد آشنایی خوب با رشته شما در طول یک سال می شود. و نوشتن ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه در هر روز محتوای کافی برای دو تا سه پایان نامه به دست می دهد.

در واقع، نشان داده شده است که دانشگاهیان حرفه‌ای که روزانه به تعداد زیادی کلمه می‌نویسند، نسبت به همکارانی که جلسات ماراتن (و گاهی اوقات وحشت‌زده و استرس‌زا) را امتحان می‌کنند، سازنده‌تر هستند.

 

من خیلی به پایان پایان نامه ام نزدیک شده ام، اما نگرانی های لحظه آخری دارم.»

اگر فکر می کنید ایده شما وحشتناک است چه باید بکنید

اگر به اندازه کافی روی چیزی کار کنید، شک و تردیدها شروع به خزیدن خواهند کرد.

برخی از دیدگاه ها می توانند در اینجا مفید باشند.

دو قانون نسبتاً رایج برای پایان نامه ها و پایان نامه ها در بین دانشگاهیان وجود دارد. اولین مورد این است که کار شما زمانی تمام شده است که کار شما درست است تا اشتباه. دوم این است که لازم نیست کامل باشد، اما باید تمام شود.

می توانید زمان خود را با وسواس در مورد اینکه ایده تان چقدر وحشتناک است تلف کنید، یا فقط می توانید کار خونین را تمام کنید. ممتحنین معمولاً در مورد کیفیت کار شما، شایستگی و ارزش آن اختلاف نظر دارند و پیشنهاداتی برای بهبود ارائه می دهند. این مهم نیست که ایده شما چقدر درخشان باشد.

همچنین به خاطر داشته باشید که بعید است چیزی بنویسید که ممتحنین با آن مخالفت نکنند.

اگر ایده شما دیگر قابل اجرا نیست چه باید کرد

این مایه کابوس نویسندگان پایان نامه است. شما مقدار زیادی از زمان و تلاش خود را صرف ارائه یک ایده درخشان می کنید. مشاور و/یا کمیته شما از شما حمایت می کنند و هیجان زده هستند. شما مطمئن هستید که هیچ چیز از آنچه در مورد آن صحبت می کنید توسط شخص دیگری بیان نشده است.

و با این حال، یک وحشت در کمین است. وحشتی که قرار است شما را تحت شعاع قرار دهند و تحقیقاتی را پیدا کنید که دقیقاً شبیه کاری است که شما انجام می دهید. ما از روی تجربه در اینجا صحبت می کنیم و افرادی را می شناسیم که این اتفاق افتاده است.

سناریو معمولاً به یکی از دو روش انجام می شود.

اغلب متوجه می شوید که شما و دشمن جدیدتان دو رویکرد کاملا متفاوت را در پیش گرفته اید. این در واقع یک خبر عالی برای شما است. اکنون شما بحثی دارید که می توانید آن را در کار خود بگنجانید. شما چیزی دارید که در آن می توانید جنبه های مثبت و همچنین کاستی ها را پیدا کنید و در مورد آن نظر دهید.

در صورت احتمال کمتری که در واقع کار محقق دیگری را بازنویسی کرده باشید، باید آن کار را توضیح دهید و شاید سعی کنید خط دیگری از رویکرد را توسعه دهید.

مهمترین نکته ای که باید در نظر داشت این است که اکثریت قریب به اتفاق کارهای آکادمیک در گفتگو با آثار دیگر وجود دارد. بنابراین اغلب چیز خوبی است که شخص دیگری در حال تحقیق در مورد مشکل شما باشد. در واقع، شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که فقط برای تقویت ایده ها یا درخواست بازخورد با آن شخص تماس بگیرید. به طور کلی اگر این کار را مؤدبانه و حرفه ای انجام دهید با استقبال گرمی مواجه خواهید شد.

اگر کلمات کافی ندارید چه باید بکنید

هر کس متفاوت می نویسد. برخی افراد به طرز شگفت انگیزی نویسندگان مختصر هستند. آن‌ها می‌توانند به زیبایی آن‌چه را که بالن در یک پاراگراف برای دیگری ایجاد می‌کنند، در یک جمله جابجا کنند. اکثر الزامات پایان نامه دارای یک محدوده تعیین شده هستند.

قابل ذکر است، برخی از مشاوران می توانند آن را تنظیم کرده و اضافه یا کم کنند. آکادمیک فوق‌الذکر که در این پست وبلاگ مشارکت داشته است – استاد راهنمای دکترای او ۲۰۰۰۰ کلمه را تنها به این دلیل که احساس می‌کرد ضروری است، بررسی کرده است. دانشگاهیان تا به امروز هنوز با آن مخالف هستند.

حرف ما این است که حد کلمه خودسرانه تعیین نشده است. به طور کلی توافق شده است که این مقدار کلمات مورد نیاز برای بحث کامل یک موضوع است. بنابراین، اگر کلمات کم دارید، متأسفانه موضوع خود را آنطور که باید به طور کامل مورد بحث قرار نداده اید.

اگر اینطور است، باید به دنبال جایی باشید که شکاف‌های شما برطرف شده است. بهترین راه برای انجام این کار این است که از خوانندگان خارجی درخواست کنید – دو یا سه نفر که یکی از آنها باید سرپرست شما باشد.

اما شما نمی خواهید یک دسته کاغذ را جلوی کسی بیندازید و بگویید، “می توانید این را بخوانید و به من بگویید چه کار کنم؟” روش بهتر این است که یک طرح کلی از ۳ تا ۵ صفحه جمع آوری کنید که ساختار را نشان دهد و بپرسید که آیا آنها به این موضوع نگاه می کنند یا خیر. ما می توانیم به شما اطمینان دهیم که پاسخ بسیار مثبت تر و زمان پاسخ آنها به طور قابل توجهی کوتاه تر خواهد بود.

روش دیگر برای افزایش تعداد کلمات ایجاد یک بحث غیرمستقیم مرتبط و اضافه کردن آن به عنوان یک ضمیمه است.

اگر کلمات زیادی دارید چه کاری انجام دهید

تبریک می گویم! شما احتمالاً در اقلیت هستید، اما برش کلمات اغلب بسیار ساده تر از یافتن آنها است.

با این حال، قاعده محدوده قابل قبول به معنای بیش از حد کلمات است، همانطور که برای تعداد بسیار کمی از کلمات وجود دارد.

اگر خود را در این موقعیت می بینید، به احتمال زیاد دچار نفخ تحصیلی هستید . این یک تله کاملاً رایج برای نویسندگان پایان نامه است زیرا آنها آنچه را که به نظر آنها سبک و لحن آکادمیک در نوشتن خود است توسعه می دهند.

اما قبل از اینکه به سادگی تمام بخش‌های پایان نامه خود را کنار بگذارید تا شمارش کلمه معکوس شود، ما مخصوصاً برای مراحل بعدی پایان نامه و نوشتن پایان نامه، یک کتاب کوچک فوق‌العاده از ریچارد لانهام به نام «بازبینی نثر» را توصیه می‌کنیم (پیرسون، ۲۰۰۶).

زمانی که برای اولین بار معرفی شد، یک حس خوشایند بود. این یک راهنمای کوتاه و واضح برای کاهش نفخ و گاو نر از نوشتن آکادمیک و دقیق تر کردن نثر شما در سطح جمله و پاراگراف است. این ممکن است بیش از حد ساده به نظر برسد، اما از این مفهوم غافل نشوید – کتاب یک متن کوچک قدرتمند است و ما آرزو می کنیم که توسط هر پایان نامه و نویسنده پایان نامه خوانده شود.

اگر سرپرستتان کمکی نکرد چه باید کرد

این مشکلی است که در واقع می تواند خود را در هر مرحله از پایان نامه یا پروسه نگارش پایان نامه نشان دهد. این می تواند یکی از ناامید کننده ترین موضوعاتی باشد که ممکن است مجبور شوید با آن درگیر شوید.

چیزی که باید درک کنید این است که دانشگاه می خواهد و نیاز دارد که پروژه شما را تکمیل کند.

این بدان معنا نیست که آنها از کار نامرغوب راضی خواهند بود. اما هر چه تعداد فارغ التحصیلان بیشتر باشد، بخش حیاتی تر ظاهر می شود و بودجه بیشتری می توانند درخواست کنند و تخصیص دهند.

بنابراین منفعت زیادی در موفقیت شما وجود دارد، حتی اگر نقاطی وجود داشته باشد که در آن چنین احساسی وجود نداشته باشد. در برخی از دانشگاه ها، یکی از راه های جلوگیری از این تعارضات، قرارداد کلی انتظارات است. این کار در ابتدا انجام می شود و اصول رابطه کاری را بیان می کند (مثلاً چه زمانی و چند بار ملاقات خواهید کرد). امیدواریم که به‌طور رسمی یا غیررسمی به این موضوع رسیدگی کرده باشید و بتوانید تشخیص دهید که در کجا ممکن است یک نقص وجود داشته باشد.

همچنین می‌تواند کمک کند که در همان ابتدا یک سرپرست مشترک ترتیب دهید. این شخص می تواند ارزشمند باشد. غالباً یک ناظر مشارکتی عملاً پروژه را به عهده می گیرد، به خصوص اگر ناظر مشترک جوان و مشتاق ایجاد اعتبار و تجربه به عنوان یک سرپرست (واقعاً بهترین نوع).

در مورد اینکه چگونه رابطه خود را با استاد راهنمای پایان نامه خود سازنده، مفید و لذت بخش کنید، بیشتر بخوانید.

 
اگر رابطه کاری غیرمولد با سرپرست خود دارید، ماهیت و انتظارات آن را از هر دو طرف جدی بگیرید.

نه اینکه تقصیر را به شما منتقل کنیم، اما گاهی اوقات افراد تحت نظارت ممکن است انتظارات غیر واقعی از سرپرست خود داشته باشند. حقیقت این است که تعداد بسیار کمی از سرپرستان وقت یا تمایل دارند که با سرپرستان خود معاشرت کنند، تا ساعات اولیه کنیاک بنوشند و در مورد موضوعات روشنگرانه صحبت کنند.

واقعیت این است که معمولاً دانش‌آموزان بهتر و توانمندتر کسانی هستند که وارد می‌شوند، پروژه‌های خود را می‌نویسند و ادامه می‌دهند. سرپرستان تعهدات دیگری نیز دارند (مثلاً تدریس، تحقیق خود، سایر دانش آموزان در حال نوشتن پروژه ها). آنها انتظار دارند که سرپرستان بتوانند به طور مستقل کار کنند و نیازی به دست گرفتن بیش از حد نداشته باشند.

با این حال، اضطراب شدیدی وجود دارد که رابطه فرد با سرپرست خود را احاطه کرده است. این تا حد زیادی به دلیل رابطه قدرت بسیار نامتعادل است. ناظر شما، در نهایت، فردی است که برای نامه نگاری، بررسی و به طور کلی فردی است که به طور حرفه ای به او تکیه خواهید کرد.

این رابطه ای نیست که بخواهید آن را خراب کنید. اما شما همچنین باید در نظر داشته باشید که این رابطه باید حرفه ای باشد و هیچ چیز نباید شخصی باشد. به آنچه از مشاور خود نیاز دارید فکرکنید، نه آنچه می خواهید . اگر نیازهای حرفه ای شما برآورده نشد، باید میانجیگری را در نظر بگیرید، مشروط بر اینکه این نیازها را با مشاور خود در میان گذاشته باشید و برآورده نشده باقی بمانند.

یک فکر پایانی…

در طول ماه ها یا سال هایی که در حال آماده سازی پایان نامه یا پایان نامه خود هستید، باید دو کلمه مفید را در نظر داشته باشید: نترسید.

بسیار بعید است که چیزی که شما تجربه می کنید توسط شخص دیگری تجربه نشده باشد. یا اینکه مانعی ایجاد می کند که اساتید راهنما یا دانشگاه با آن ناآشنا هستند.

موانع کمی وجود دارند که غیرقابل عبور هستند، بنابراین اگر احساس کردید هراس در حال افزایش است، سعی کنید این را به خاطر بسپارید. به یاد داشته باشید که مشاور خود را در جریان نگه دارید و با هر مشکلی که به وجود می آید سریعا برخورد کنید. اجازه ندهید آنها چرک کنند

همچنین، هرچه برای شروع کار آمادگی بیشتری داشته باشید، مقابله با مشکلات و ناامیدی‌ها در مسیر آسان‌تر خواهد بود.

 

تایپ فوری

تایپ کتاب 

تایپ ارزان

طراحی لوگو

برای سفارش تایپ و ترجمه به سایت موسسه هیدیکا مراجعه فرمایید

درباره takin

این مطالب را نیز ببینید!

چگونه یک چکیده پایان نامه جذاب بنویسیم

چگونه یک چکیده پایان نامه جذاب بنویسیم   از کجا شروع می کنی؟ یک چکیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.